| helen_8353 a întrebat:

Cum pot sa fac un filmulet slideshow asa cu poze?big grin.si cu muzica pe fundal?

12 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

Cu proshowgold.

| UNfriendLY a răspuns:

Movie Maker sau putin mai complicat Sony Vegas, indiferent pe care il alegi pasii sunt aceiasi. bagi pozele acolo si muzica. dupa preferinta. timpu de derulare al imaginilor si efectu de slide

| xXWhisperOfLoveXx a răspuns:

Pai este un program si un site`;)

Programul este:Movie Maker 2
Si daca nujti sa utilizezi acest program uitate p youtube cumm`;)
si site-ul:http://www.kizoa.com/
Sau de aici poti downloada asta;) : http://download.kappa.ro/action__file/id__3945
Pleaseree FunditsSaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa`; x; x; x;; xx;; x; x
Te ruoggg mult
:">:">:">

| GabriellaGabbi a răspuns (pentru xXWhisperOfLoveXx):

Pe Kizoa daca vrei sa-l descarci trebuie sa platestiwinking

| Serenity_3531 a răspuns:

Utilizand proshow-ul sau mai usor powerpoint-ul.
http://www.barrowdpc.com/tutorials/proshow/ProShow.pdf

| CarlaElena a răspuns:

Windows Movie Maker happy

| RecycleBin a răspuns:

Buna! sper sa iti pot fi de foloswinking
In primul rand, ca sa poti face un filmulet trebuie ca posa sa se deschida cu windows photo gallery.cum faci asta? Simplu! Dai click pe posa(click dreapta), si uita-te mai jos unde scrie open with...Acolo dai click si iti apare o noua fereastra deschisa.Trebuie sa cauti pe acea fereastra Choose Default Program. dai click si scrii sus la search:windows photo gallery (oricum cred ca pana aici stii)P. S-poate nu ai windows media gallery(e pe vista)dar poate te ajuta si asta...:d

~Dupa ce s-a deschis poza, sus(nu unde scrie numele imaginii), iti apare:file, fix, info, print, E-mail, burn, make a movie, open. Dai click pe make a movie.

~Soo...iti apare o noua fereastra, in care poti observa:o poza mica in stanga sus si o poza mare in dreapta(poza pe care tu o vrei in filmulet)winking. undeva pe o parte, scrie sus:collection.Mai jos sub aceasta arata o stea si scrie effects, sub asta arata o sageata alb cu verde si scrie transitions, iar dedesubt impotred media si apare ceva:dai click pe unele si apar pozei.deci pana aici cred ca ai inteles. Daca observi jos, iti arata un fel de bara alba si cronometrata. Dupa cum am spus mai sus, sup imported media apar niste chestii, si daca dai click pe ele apar niste poze.iei si tregi pozele pe care le vrei pe bara aceea cronometrata. pui ce poze vrei, si dupa ce ai terminat, sub poza mare apare un fel de sageata ca si cum ar porni o melodie. dai click si vezi ce ai facut pana atunci.adica filmuletul

iar muzica, si eu mai lucrez la acest capitol.as vrea sa te ajut dar decat sa iti spun altceva decat ce este bine prefer sa nu spun prostii. Oricum imi pare bine ca te-am ajutat si sper sa iti fie de folos.
P. S.-poti sa afci filmulete si in Microsoft Power Point. big grin

| αndï a răspuns:

Da-mi un mesaj si iti dau idul cum sa folosesti wmm step by stepwinking

| TąNyą a răspuns:

Cu movie Maker il cauti pe google.

| George1510 a răspuns:

Daca ai windows xp incearca windows movie maker. sper ca ti-am fost de ajutor big grin

| alex90_9133 a răspuns:

Cu Windows Movie Maker.(il gasesti in Start->Programs...)

| Maruta_Georgiana_1997 a răspuns:

Cum pot face un filmulet cu slideshow, pentru ca am movie maker dar nu imi arata imaginile... :S