| mellaboth a întrebat:

Cum pot sa folosesc internetul de pe computer pentru telefon prin cablu de date? (dau funda) va rog repedeee!

Răspuns Câştigător
| 愛日本 a răspuns:

Iata ce avem nevoie pentru a da internet de la calculator la telefonul nostru Android:
– dispozitivul nostru Android trebuie sa fie root-at
– va trebui sa avem instalat Busybox care in mod normal ar trebui sa se instaleze odata cu root-area smartphone-ului
– trebuie sa avem instalata aplicatia Android Terminal Emulator
– cablu de date USB pentru a conecta smartphone-ul la calculator (de obicei acesta vine odata cu achizitionarea smartphone-ului)
Conectezi telefonul la calculator si intrii din telefon in setari >wireless si retea>partajare conexiune internet si daca nu poti bifa prima casuta ca sa te conectezi inseamna ca iti trebuie Samsung kies ca sa il conectezi la pc(e programul oficial de la asamsung).