| okei a întrebat:

Cum pot sa imi activez internetul pe mobil la Cosmote si cat credit imi trebuie?

18 răspunsuri:
| astertix09 a răspuns:

Cei mai in masura sa iti raspunda sunt cei de la cosmote
http://www.cosmote.ro/ro/serviceInstructions.aspx?cid=17252&ns=-10000

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Suna la cosmote serviciul "clienti " si ei te vor informa.

| ady2607 a răspuns:

Nu au internet cei de la cosmote... cel putin asa era pe vremea mea...nepoate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N ai cum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum pot sa fac si eu o cota de 28 sa ma scot din gherla?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intri pe www.cosmote.ro si iti scrii undeva nr de tel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suna la relatii cu clienti 1234 si ei te vor informa!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe cartela daca poti baga netu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai *100# si apar instructiunile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum fac s ieu am un tel care merge net pe el are simbyan deci
Si eu nu inteleg cum activez si eu messnger pe mobil
Eu am o cartela cu numar de cosmote
cum fac cat ma costa doar mess vreau atat?

| Criss003 a răspuns:

Dai mesaj gol la 9691. Si iti zice sa astepti primirea setarilor prin sms; in fine, e usor. Salvezi setarile pe telefon. Oricum iti zic ei ce sa faci, nu te ingrijora. In vacanta asta am activat si eu internetul pe telefon. Dupa ce am primit 2 mesaje de la Cosmote, am umblat singura pe telefon pe la internet pana m-a dus gandul sa incerc sa intru pe Facebook si am intrat.
Despre credit, mai aveam vreo 0.52 eurocenti. Si am intrat in ziua aia, toata ziua, si pe mess si pe facebook si seara nu am mai putut, mai aveam 0.03 eurocenti.
Dar daca vrei internet nelimitat pe telefon, ia-ti cartela Frog.winking

| Diana5505 a răspuns (pentru Criss003):

Am salvat dar tot nu imi merge. ce sa fac?

| cuceu a răspuns:

Se poate baga netu pe cosmote da cu greubig grin

| slusar98 a răspuns:

Daca ai cartela cosmote suna la *100#. apoi selectezi 6(servicii)dupa aceea selectezi 1(webnwalk)si mai departe te descurci

| Bacanu_Marius_1989 a răspuns:

Nu stiu si eu vreau sa imi activez inapoi internetu pe cartela

| Loichita_Florentina_1989 a răspuns:

Nu stiu sa imi activez netu pe tel