| parfum11 a întrebat:

Cum pot sa imi dau seama daca un iPhone este original sau replica? Multumesc

5 răspunsuri:
| Garsonfane1979 a răspuns:

Iti dai seama usor uite aici o replica a iphonului http://bit.ly/1hXwALN deci uitete ca sunt diferente intre ele

| Wulf a răspuns:

Daca are serie, e original, seria trebuie sa fie undeva la About de la Settings.

| al3x955 a răspuns:

Cel mai simplu este cu un cablu de date si itunes, pur si simplu descarci/instalezi itunes, il deschizi si daca atunci cand conectezi iphone-ul la pc iti ofera informatii despre el e original
Daca nu ai cablu de date sau posibilitatea de a-l conecta la pc atunci cauta ghiduri pe google, daca nu ma insel este un ghid pe un forum iphone Romania.

| bebicuts a răspuns:

Intrii aici https://selfsolve.apple.com/agreementWarrantyDynamic.do si scrii serial number-ul de pe spatele iphone-ului si-ti spune de la ce telefon e.

| infernu a răspuns:

La iphone 4 poti vedea daca e original daca apesi pe steluta, ia trebuie sa aiba 6 linioare daca is 5 e chinezarie.