| ViseCiufulite a întrebat:

Cum pot sa imi formatez cardul de memorie de la aparatul foto?

4 răspunsuri:
| OvidyuNicu a răspuns:

Cauta in meniul camerei foto optiunea format card, sau daca ai slot pentru al baga in calculator, mergi in my computer, o sa gasesti cardul mai jos acolo, click dreapta pe el si cauti format. apoi ok, te intreaba daca esti sigur ca vrei sa stergi toate datele dupa el dai confirm si astepti.

| ViseCiufulite explică (pentru OvidyuNicu):

In meniul camerei foto nu ma lasa sa intru, din cauza cardului, iar in calculator nu am slot pentru card.

| OvidyuNicu a răspuns (pentru ViseCiufulite):

Cardul pe el are in lateral, un buton mic LOCK, uitate sa nu fie tras in jos adica sa restrictionee accesul la card. Daca nu, Gasesti intr-un magazin de chinezarii un cititor de carduri cu mufa usb, costa in jur de 5 lei.

| ViseCiufulite explică (pentru OvidyuNicu):

Nici asa nu ma lasa. Cand o sa am timp o sa ma duc sa imi cumpar un cititor de carduri.