| ღLiFeHaSMeAiNgღ a întrebat:

Cum pot sa imi incarc cartela? Nu am avut timp sa ma duc la magazin, iar o prietena mi-a spus codul de reincarcare printr-un mesaj (s-a dus ea la magazin in locul meu si mi-a cumparat), iar eu nu stiu cum sa imi incarc...ce trebuie sa fac? Funda si vot!
P.S. Sunt pe Orange...

Răspuns Câştigător
| dizzycrezyboy a răspuns:

Ceva mai simplu happy Formati *122*codul de reincarcare tasta #, apoi tasta apel.

5 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Apeleaza gratuit de pe telefonul tau Orange fie 222 - serviciul reincarcare si apasa tasta 1, fie direct secventa *122*cod de reincarcare#.In ambele cazuri va trebui sa tastezi codul de reincarcare tiparit pe tichet.
Poti sa folosesti codul de reincarcare o singura data. Dupa ce l-ai folosit, vei primi un SMS de confirmare pentru alocarea beneficiilor.
Sper ca informatiile sa-ti fie de ajutor.
O zi buna,
Orange Helpers

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru Orange formezi 222 urmat (fara pauza) de cod si tasta apel.
Va veni un mesaj (aproximativ) cu: contul s-a incarcat cu nnn eurocenti.
Abia dupa asta, daca doresti ii transformi in minute.

| justsmk a răspuns:

Sunt magazine, chiar tarabe care au reprezentanta asta. Trebuie doar sa o intrebi pe prietena ta de unde a luat, daca nu stii alt loc. Te duci si ceri o "cartela reincarcabila de x euro" - in functie de cati euro vrei sa pui. Vei primi un bon pe care scrie codul de reincarcare. (ai grija sa fie tiparit in fata ta)

P.S. : Mai sunt si unele "chestii" - masinarii care iti tiparesc bonul daca alegi tu de acolo, dar nu am reincarcat niciodata de la asa ceva, drept fapt ca nu stiu cum se cheama. Asa ceva la mine se gaseste in statiile de tramvai sau autobuz de obicei(inclusiv tonetele alea), dar cum ziceam intreab-o pe prietena ta de unde daca nu stii vreun loc.
Sper ca te-am ajutat!

| justsmk a răspuns (pentru justsmk):

Si daca nu la asta te refereai, ci ai deja codul si nu stii cum sa reincarci. Urmeaza pasii : suna la *100# apoi dai pe urmatoarele numere : 6(credit si reincarcare) > 2(reincarcare) > 2(reincarcare prin cod) > 1 > si introduci codul. Apoi astepti un mesaj de confirmare ca ti s-a reincarcat si in cazul in care nu ti se activeaza optiunea automat, te duci si activezi optiunea dorita si iarasi astepti mesaj de confirmare pentru activarea optiunii. Daca ai nevoie de ajutor nu ezita sa imi dai un reply.

| dizzycrezyboy a răspuns:

Formeaza 222
Selecteaza optiunea de reincarcare apasand tasta 1. Dupa ce vei fi informat asupra creditului deja existent, vei fi rugat sa tastezi cele 14 cifre ale codului de reincarcare.
Tasteaza cele 14 cifre. Dupa ce ai tastat cele 14 cifre, vei fi informat asupra valorii noului credit si a datei pana la care acesta este activ. Reincarca-ti cartela SIM ori de cate ori ai nevoie. Nu astepta epuizarea creditului pentru a reincarca. Vei evita astfel orice intrerupere a convorbirilor sau pierderea numarului tau de telefon Orange.