| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa instalez o versiune noua de Android?

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Intra la actualizare sistem. Daca iti spune ca exista o noua versiune da-i drumul apasand actualizare. Daca nu, stai linistit!

| anonim_4396 explică (pentru Salontanul):

Dar nu e problema ca sunt speriat ca nu am primit o actualizare vreau doar sa vad cum arfi cu alta versiune de Android happy

Răspuns utilizator avertizat
| RaduMihaiRadu a răspuns:

In primul rand intra la setari si uita-te daca exista vresiuni oficiale. Daca nu, poti folosi un costum rom. Faza e ca trebuie sa stii ceea ce faci si sa ai un telefon compatibil. Eu mi-am pus pe Samsung s5 Android 7.

| anonim_4396 explică (pentru RaduMihaiRadu):

Deci am un telefon vechi cam de 2 ani cu Android 4.2.2 (Jelly Bean) care dupa wikipedia: https://en.wikipedia.org/wiki/Android_version_history nu mai primeste nici o actualizare oficiala.
Si nu este nici un telefon popular (este un Acer z130) care sa aiba un rom facut special pentru el ca cyanogenmod, dar nu se poate pur si simplu sa instalez o versiune diferita de Android?
Nu conteaza ce este noua sau veche vreau doar sa testez daca o sa mearga inainte ca telefonul asta sa isi dea ultima suflare.

| RaduMihaiRadu a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mai ai ce sa ii faci

| CiocanN a răspuns:

În primul rand cauta pe net și asigura.te ca se poate instala o noua versiune. De obicei Android.ul își face singur update dacă este nevoie.
Dacă iți merge prost telefonul trebuie sa mergi la un service sa.ti reinstaleze softul. Nu încerca singur ca sunt șanse mari sa.l strici de tot. Eu am pățit. O și nu merita sa.ți strici telefonul pentru 50-60 lei pe care.i dai la service.
Bafta!