| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot să-mi schimb ip-ul calculatorului?

Răspuns Câştigător
| Bisbiavatar12 a răspuns:

Daca vrei temporar, foloseste cyberghost sau hotspot shield.
Daca vrei permanent, reseteaza router-ul cred. Nu stiu exact cum se procedeaza. Ar trebui totusi pentru optiunea asta sa suni la firma de unde ai tu internet

11 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Jar mananci, fum te caci; IPul nu-l poti schimba si ai dat de dracu daca ai facut nasoale!

Răspuns utilizator avertizat
| Moldoveanu15 a răspuns:

Pe perioade scurte cauta un vpn pe net, permanet trebuie sa ai ip dinamyc de la internet provider-ul tau.

| DaronHunter a răspuns:

Folosești un VPN și îți schimbă adresa Ip, dar doar în browsing, nu poți schimba adresa Ip a pc-ului

| SkyDoo a răspuns:

Pur si simplu inchizi si deschizi router-ul... si iti da alta clasa de IP

| ValentinValy1 a răspuns:

Reinstaleaza windos sau suna la firma de unde ai internet sa schimbi ip la net ip la calculator nai de ce sa schimbi

| suntserios a răspuns (pentru ValentinValy1):

De unde ai scos aberatiile astea?

Reinstaleaza windos
sa schimbi ip la net
ip la calculator nai de ce sa schimbi

ce treaba are sistemul de operare cu IP ul?
ce intelegi tu prin IP la net si IP la calculator

Ai macar idee ce e ala un IP?