| make me smile:) a întrebat:

Cum pot sa opresc cererile de prietenie pe Facebook? Adica sa nu mai primesc deloc cereri de la nimeni. Am vazut la cineva si se poate https://www.facebook.com/zuck

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

CONTROLAREA CERERILOR DE PRIETENIE CUM II POT CONTROLA PE CEI CARE IMI TRIMIT CERERI DE PRIETENIE?

Controlati cine va poate adauga ca prieten din sectiunea „conectarea pe Facebook" (connecting on Facebook) din pagina de setari.

Pentru a ajunge acolo, urmati urmatorii pasi:

-selectati „setari de confidentialitate" (privacy settings) din partea de sus a oricarei pagini Facebook

-selectati „vezi setari" (view settings) in sectiunea de conectare pe Facebook (connecting on Facebook)

-schimbati setarea pentru cereri de prietenie.

Pasii ->te loghezi apoi intra aici -> http://www.facebook.com/settings/?tab=privacy ->click pe butonul PRIETENI (din mijlocul paginii)->click pe Schimba setarile la "How You Connect"-> aici in fereastra deschisa pe a doua linie ai -> Who can send you friend requests? -> Toată lumea ->Aici selectezi "Prietenii prietenilor" pentru ca nu ai alta alternativa.
Bafta!

| LarisaNicoleta06 a răspuns (pentru neluL):

Nu găsesc vezi setări. Îmi poţi spune?

| neluL a răspuns (pentru LarisaNicoleta06):

Salut,
S-a schimbat facebook-ul! Raspunsul are 2 ani!
Acum intra aici https://www.facebook.com/settings/?tab=privacy si editeaza in dreptul la -> Who can contact me?. Nu poti seta sa nu mai primesti deloc, ci doar din cele 2 optiuni disponibile acolo.

14 răspunsuri:
| Mocanu_Catalina_1980 a răspuns:

Si eu as vrea sa stiu acelasi lucru:Cum pot face sa nu mai primesc cereri de prietenie de la nimeni, nici macar de la,, prietenii prietenilor,,?

| AdrianaComan90 a răspuns:

Eu pot sa te ajut, doar urmeaza pasii.
1. Mergi la Setarile Contului, pe urma dai pe Blocare, acolo alegi Blocheaza Aplicatii si scrii exact asa Facebook For USSD.
Ca sa vezi daca merge te duci la cronologie si etichetare, acolo dai "vezi ca ". Cam atat.

| anca174 a răspuns (pentru AdrianaComan90):

Am incercat cum spui tu dar tot imi apar cererile.

| Res_Ra_1982 a răspuns (pentru AdrianaComan90):

Ok.
Si daca faci chestia asta cum revii la setarea initiala?
Multumesc.

| Nistor_Mihaela_1995 a răspuns (pentru AdrianaComan90):

Esti genial.acum am facut asta si a mers. iuhuu.tu ai merita fundita

| Orz_Stelyana_Sebastian_1987 a răspuns (pentru Nistor_Mihaela_1995):

Cum ati facut totusi va rog vreau sa blochez cererile de prietenie am incercat in fel si chip si nu reusesc please please please

| Nitu_Vlad_1993 a răspuns (pentru Nistor_Mihaela_1995):

Cum ai facut te rog ajuta ma

| Stanca_Cristian_1959 a răspuns (pentru AdrianaComan90):

A funcționat, merci!

| Nitu_Ilie_1986 a răspuns:

Cum pot sa opresc cerile de prietenie

| Selena_Simy_1988 a răspuns:

Da

| Bya_Gean_2001 a răspuns:

La fel vreau si eu?