| Daniel_Dani_1993 a întrebat:

Cum pot sa pun jocuri pe iPad 2 dar nu de pe app store si de pe altceva... De ex vreau sa-mi iau minecraft si nul găsesc free va rog ajutati-ma!

8 răspunsuri:
| Catrinutza29 a răspuns:

S-ar putea sa mearga sa iti bagi Mobogenie sau ceva de genu se chema.
De acolo downloadezi ce vrei cred. Si minecraft-ul eu il joc pe pc si e mai simplu. Il am pe tableta dar nu pot sa joc mi se pare greu.

| SilviuAlex a răspuns (pentru Catrinutza29):

Imi zici cum il instalez pe pc te rog dar minecraft1.7.2

| SilviuAlex a răspuns:

Uite cum o sa iti mearga sigur mie mi-a mers si la toti prietenii decibig grinownlodeaza mobogenie pe calculator bagi USB din telefon in pc si acolo cauti minecraft pe mobogenie dai download apoi se instaleaza un fisier in pc in download, acel fisier il muti in telefon intr-un folder.Intra pe telefon in acel fisier, da click pe minecraft asteapta sa se instaleze... si gata

Sper ca te-am ajutat FUNDA?

| GhitaIulian a răspuns:

Poti sa descarci de pe un PC,, Mobogenie,, pentru Android(sau ce ai tu) apoi daca ai cablu de date il pui in iPad si descarci de acolo.Sau il descarci direct de pe iPad aplicatia [din ApStore, Magazin Play...]

| qTenshi a răspuns:

Http://appxg.com/list/1_1.html
Gasesti aici tot ce cauti.

| LaurentiuJoacaMinecraft a răspuns:

Draga, dani, intri pe PC/Google Chrome, Mozilla, IE(ce ai si vrei/si scrii "(nume joc).apk ios"

| Daniel_Dani_1993 explică:

+ funda!

| ProfessionalGaming_Cristian_1998 a răspuns:

Exista o singura solutie intri pe minecraft.net,APPSTORE sau GooglePlay
Scrii Minecraft - Pocket Edition, dai pe el si il cumperi, e simplu si rapid! Funda laughing