| Brunette_Alys_1993 a întrebat:

Cum pot sa pun password la un router portabil de la Vodafone? Unde trebuie sa intru? va rog ajutați-mă cu un răspuns detaliat. Multumesc anticipat

1 răspuns:
| Andrewquq a răspuns:

Îți trebuie un cablu care să aibă două mufe (ca cea de la intrarea în calculator a internetului). Bagi router ul in priză și conectezi cablul respectiv în calculator/laptop și router. Fără alte mufe in router in afara de acestea; calculator/laptop ul sa nu fie conectat la internet. De pe calculator/laptop accesezi ip ul corespunzător modelului tau de router, in general acesta este: 192.168.1.1 sau 192.168.1.0 sau 192.168.0.0; îți va apărea un meniu in care va trebui sa te loghezi cu o parolă și username. Nu știu care sunt cele de la Vodafone.
Poți sună la ei sa te ajute. Din cate am înțeles la router ele noi poți schimba parola și din telefon.
Odată logat, ai acces la setările routerului