| wls5 a întrebat:

Cum pot sa pun pozele de pe telefon (Android) pe cardul SD?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Simplu.Dacă ai conectat cardul în slotul telefonului, selectezi pozele ce vrei să le pui pe card, iar apoi folosind fie copiere; dacă vrei ca să le păstrezi în telefon; fie mutare, daca vrei să le muți pe card și apoi selectezi locația unde vrei să fie copiate sau mutate.Acea locația va fi cardul telefonului.Asta e tot.Succes

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Din cate stiu acolo se salveaza automat. Daca te referi la SD-ul telefonului.

| halogen001 a răspuns:

Depinde de telefon, de varianta androidului: de exemplu androidul 4.4 blocheaza majoritatea aplicatiilor sa scrie pe card, cu exceptia celor preinstalate. In general, daca e vorba de aplicatia de facut poze preinstalata, de obicei exista in meniul cu optiuni al aplicatiei de facut poze, posibilitatea sa alegi locul unde se stocheaza pozele si filmuletele facute cu telefonul, deci se poate alege ca pozele si filmuletele sa se inregistreze direct pe card. Celelalte poze care sunt in memoria interna se pot muta pe card cu aplicatiile gen manager de fisiere.

| MskDesign a răspuns:

Setezi telefonul sa utilizeze stocarea externa.