| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa salvez aplicatiile instalate deja pe telefon in google play? Trebuie sa formatez telefonul si nu vreau sa pierd aplicatiile. Astept raspuns urgent!
Multumesc anticipat!
P.S.: am un Samsung galaxy s3 mini

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Aplicatiile din google play adica play store mai corect se instaleaza in cartela minisd de memoria, in cazul in care o ai. daca e asa doar trebuie sa scoti cartela mini sd si sa formatezi. poti vedea in meniul telefonului aplicatiile instalate in cartela de memorie mini sd. ca nu ai cartela de memorie? noteaza-ti aplicatiile si le descarci din nou

| LanGooP a răspuns:

Apoi nu poti sa le Salvezi. Daca vrei, scrii aplicatiile pe o foaie si dupa ce il formatezi, le descarci si instalezi(am facut rima laughing )