| alexcyrus a întrebat:

Cum pot sa scad placa video: ex. am o placa de 512mb vram si vreau sa o scad la 256mb vram pentru ca am un joc si merge prea rapid.

3 răspunsuri:
| Drauzy a răspuns:

laughing) nici nu ai cum sa faci asa ceva decat doar daca inlocuiesti placa video.
da un click dreapta pe icoana jocului > compatibilitate > si incearca sa setezi run on... in functie de windowsul care il ai.
daca ai vista e posibil sa nu mearga din pricina asta deoarece windows vista nu e cea mai buna platforma software pentru jocuri. happy
succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tztzztz...chiar asa s-a ajuns sa-ti mearga un joc prea rapid, dar ce joci ma? super mario? gta1 for dos?
n-ai cum sa scazi cantitatea memoriei vram. poti modifica doar frecventa ei. si oricum nu stiu daca vei rezolva ceva. intrebarea mi se pare cam stupida, probabil pentru. ca e prima data cand vad asa ceva.

| stefanclaudiu33 a răspuns:

Nu trebuie sa umbli la placa...umbli la setarile jocului