| Catalinlupu23 a întrebat:

Cum pot sa sterg asta ca ma sâcâie la cap cand pornesc pc? Am formatat si partitia unde e acel windows si tot nu dispare.
https://m.imgur.com/a/9aQHQxv

4 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Daca te pune sa alegi, esti in modul "Dual Boot" (2 sisteme de operare).
Degeaba ai formatat o partitie si ai reinstalat Windows-ul, daca si pe alta partitie se afla un al doilea sistem operabil (in modul Dual Boot, sistemele de operare se afla pe partitii diferite - amandoua trebuie formatate).
Cate partitii ai pe hard? Identifica partitia cu al doilea Windows.

| Catalinlupu23 explică (pentru dannyel86):

Am doua partitii dupa am formatat si l-am facut inapoi intr-un disk mare.

| Bizon95 a răspuns:

Ai formatat partitia windows
dar nu si partitia de boot
da-i din nou cu formatare, dar de data asta formateaza si partitia de cateva sute de megi de dinainte de aia de windows

sau ascunzi windows 7
https://www.youtube.com/watch?v=jXCglRWNhuQ

| flixbuster a răspuns:

Trebuie sa razi tabela de partitii, degeaba formatezi partitiile existente (eventual doar cele vizibile).