| elena4ever a întrebat:

Cum pot sa sterg ceva de pe un CD? Cum pot sa pun altceva pe acel CD? Ce program imi trebuie?

10 răspunsuri:
| rogi28 a răspuns:

Poti sa stergi numai de pe cd-rw sau dvd-rw.
pe CD-R poti numai sa scrii o singura data, adica ii de o singura folosinta dar daca ai acris pe un cd-r ceva si a mai rams loc poti sa mai adogi informatie pina se umple
em ma folosesc de "BurnAware Free" e simpla in utilizare si gratuit si inca face treaba buna. cu ea poti si sa stergi cd/dvd-rw cit si sa le scrii. bafta

| Jipa_Iulian_1976 a răspuns (pentru rogi28):

Mie nu-mi merge burnaware free

| Andutu_5204 a răspuns:

Doar daca e CD-RW daca e CD-R nu poti sterge o data datele inscrise pe el.Se foloseste Nero

| Aesir a răspuns:

Nu poti sterge sau inlocui de pe un cd, decat daca e rescriptibil.

| catalin188 a răspuns:

Sunt cd speciale care poti fi sterse nu orce cd pote fi scris si a doua ora.
dacaa mai ramas loc pe cd are si nero peste 7 o optiune care poti sa utilizezi 80 % din spatiu ramas

| DarkusEyes13 a răspuns:

Nu inteleg! am DVD-RW exact asa scrie si pe el si imi si arata asta cand intru in my computer dar nu vrea sa il stearga! am incercat cu burnaware free si nu vrea DC?

| alxalx a răspuns:

Nu conteaza ce cd e...Descarca Nero Express 8. baga CD in calc si deschide nero. apoi dai la data cd si in dreapta ai DELET. daca vrei schimbi numele CD-ului dai la burn si astepti apoi gata. Funda?

| never_5650 a răspuns:

Daca ai un CD pe care se pot rescrie informatii (CD-RW) il bagi in unitate si din My Computer dai click dreapta pe icoana CD-ului si ii dai ERASE. Daca nu ai CD-RW nu mai incerca.

| StYxY a răspuns:

Exista doua tipuri de CD-uri sau DVD-uri:
*CD-RW/DVD-RW(Compact Disc-ReWritable)
*CD-R/DVD-R(Compact Disc-ReWritable)
Concluzia e ca daca ai...-R cumpara altul ca nu e scump. Daca ai...-RW cauta si tu un program pe google. Iti recomand sa folosesti Nero 7 sau BurnAware Free. Sper ca te-am ajutat!

| SIMALEX a răspuns:

TPU. = cel mai tare sit-e pentru. ca permite oamenilor sa socializeze, sa intrebe de anumite lucruri de care nu stiu si sa poti cauta melodii =ce scrie mai sus!