| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Cum pot sa șterg de pe un TV LG 4K întrările HDMI existente pe TV UL respectiv?

6 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

Misto televizor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica?

Bula
| Bula a răspuns:

Cu o carpa sau laveta uscata, moale.

| GPA a răspuns:

Cu un bețișor de ureche, în general cu obiecte neconductive.

| Wr3nch a răspuns:

Te uiti in spate, lasi un model exact, si vedem.

| Simpatic a răspuns:

Au praf mult sau de ce ai vrea sa le stergi?
Prima data scoti tv-ul din priza, daca e doar praf si putina murdarie ai nevoie de un compresor cu aer comprimat sau de un spray cu aer comprimat, sprayul e mai la indemana se gaseste in comert costa 30-40 de lei.
Util ar fi sa dai jos tv-ul sa il duci afara sau undeva pe balcon ca sa-l dai cu aer comprimat, asta va ajuta la inepartarea prafului usor happy
Daca vrei o curatare mai profi putin vorbeste la un service IT pentru curatare, au acolo si compresor de asta cu aer comprimat sa il sufle.
Totusi eu nu mi-as bate capul intrucat intrarile HDMI sunt greu accesibile prin constructia lor deci nu se pot curata foarte foarte bine decat desfacandu-le cumva, ceea ce e aproape imposibil doar sa faci treba asta pentru a curata, daca ar trebui reparate as mai intelege.
Uite ca acum mi-a venit o idee, cel mai bine e sa intrebi cum se pot curata porturile HDMI pe cineva care repara tv-uri led, cauta anunturi pe olx, suna si vezi ce iti zice.