| iLegendaRy a întrebat:

Cum pot sa sterg o parte dintr-o muzica, spre exemplu in cantec este o parte care se canta cu voce si nu imi place, doresc s-o sterg sau sa ii dau pe mute vocea. Ma ajutati?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Odata mixate, este aproape imposibil de a separa vocea si instrumentele dintr-o piesa muzicala obisnuita (mp3 sau asemanator).
Separarea sau editarea individuala se poate face doar daca esti in posesia asa zisei matrice de inregistrare, adica unde ai disponibile pe canale separate atat vocile (vocalele), cat si instrumentele de muzica din orchestra /formatia muzicala.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Ruski a răspuns:

Salutare! Poti face acest lucru cu un program numit Audacity. Cauta pe net "how to remove voice from a song with Audacity".