| anonimgirl98 a întrebat:

Cum pot să şterg pe cineva din lista mea de prieteni de pe facebook? Fundă

Răspuns Câştigător
| thennexxt a răspuns:

Buna,
Pai dai pe prietenul pe care vrei sa-l stergi si undeva in dreapta sus (sau mai jos daca are cronologie) este un buton cu Prieten... dai pe ala si dai sterge din lista. E posibil sa nu mai fie dispnibila optiunea si sa poti doar sa ii dai Unfriend.
Sper sa te descurciwinking

3 răspunsuri:
| ÎmiPlaceDeMăta a răspuns:

Bună.
Intri pe profilul persoanei care vrei s-o elimini și vezi că sus în dreapta este un buton pe care scrie "Prieteni". Apeși pe el și jos de tot scrie "Șterge din lista de prieteni". E simplu.
Pa, pa.

Alte răspunsuri
| Puiu_Ioana_1969 a răspuns (pentru ÎmiPlaceDeMăta):

Buna, din vara nu mai apare optiunea.