| beatrice2 a întrebat:

Cum pot sa sterg un cont windows administrator? Dau fundita! Va roog!crying

Răspuns Câştigător
| Dannyjj a răspuns:

Daca ai un singur user atunci nu il vei putea sterge. Daca ai doua usere atunci userul pe care vrei sa-l stergi il treci de pe administrator pe standard user(limited).
O scurtatura sa faci asta este:
start->run-> scrii CONTROL USERPASSWORDS2 click properties pe userul pe care vrei sa il treci de pe administrator pe standard(limited), la Group membership alegi standard(limited) click apply si ok.

2 răspunsuri:
| Gândac a răspuns:

Intri la start - control panel - user accounts-click pe cel pe care vrei sa il stergi - ultima sageata verde delete accountwinking.
Bafta! :*

| abcdefg a răspuns:

Intri in PANOU DE CONTROL apoi dai la 'conturi utilizator' apoi la 'modificare cont'. in stanga iti vor aparea : activitati corelate si detalii. la detalii scrie : stergerea contului personal. iar acolo ti se va explica.este in engleza.