| fzcsm a întrebat:

Cum pot sa tai un sunet dintr-un filmulet downloadat de pe youtube? Imi place o parte de acolo si nu stiu cum sa o tai.

3 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

În afară de VDub, care mai are unele probleme dacă sunetul la filme e în format MP3 variabil, poţi încerca unul din cele mai rapide softuri doar pentru tăiat: Easy Video Splitter
Păstrează codecul original al filmului, recunoaşte aproape orice, iar un film de 2 ore va fi împărţit în oricâte bucăţi vei dori în 5 minute.
Un alt soft de care sunt mulţumit cum se comportă e AVI MPEG RM WMV Video Splitter. Ce nu-mi recunoaşte Easy-ul merge cu el (asfuri şi anumite MPEGuri capturate cu tunerul), dar e un pic mai lent. Nu cu mult. Le recomand pe amândouă.

| fzcsm explică:

@kratos, eu doresc sa tai doar un suneti din acel video nu o parte.

| Ciprian Ionut a răspuns:

Descarci video-ul de pe youtube dupa care il convertesti mp3 si il faci cu cool edit pro ( se gaseste pe net). Cool edit pro este versiunea originala a adobe audition si este folosit si de catre casele de discuri, in plus fiind chiar foarte usor de utilizat