| BiiBiis a întrebat:

Cum pot sa vad filme de pe PC pe TV? ce cablu trebuie sa imi iau? Am placa video NVIDIA GFORCE 8600 si am TV in camera si mi-ar fi mai bine sa stau in patut la caldurica si sa ma uit la ce film vreau eu big grin

Multumesc!

12 răspunsuri:
| rapidista a răspuns:

Incerca aici si cred ca te vei lamuri http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showtopic=176623...Sper ca-ti va fi de folos!

| OnWeed a răspuns:

Depinde ce televizor ai, daca are intrare VGA, e super simplu, iei un cablu VGA-VGA tata/tata cu care legi la calculator in locul monitorului. Daca vrei sa se vada si pe monitor si pe TV iei si un converter VGA/DVI (stiu ca Nvidia Geforce 8600 are o iesire VGA, una DVI si una S-video) asa ca poti folosi acel converter si cablul sa legi la DVI si sa se vada pe ambele (vei avea nevoie de ajutor cu setarile la placa video prima oara, dar nu-ti face griji, dureaza 5 minute sa le faci si dupa totul e ok). Daca televizorul are intrare S-Video folosesti un cablu Svideo-Svideo tata/tata ca sa faci legatura intre placa video si televizor. Daca televizorul nu are decat intrare standard pe 3 fire (video, R audio si L audio) trebuie un cablu cu converter VGA tata/RCA dar ajunge la un milion si ceva si sincer nu stiu ce calitate va avea imaginea. straight face

| BiiBiis explică:

Deci pe TV am intrare DVI. merge orice la DVI?

| florinmarius a răspuns:

Frate nu te chinui atat fii atent in 2 pasi in spatele placii video ai o mufa dvi cu mica cu 5 picioruse exista un adaptor mie mi la dat cu placa video ce transfirma aceea mufa in mufa normala pentru cablu tv si la capatul cablului tau pui mufa de care conexiuni ai tu la tv poti baga si la cablu tau normal fara sa mai ai nevoie de mufele pentru av stima

| OnWeed a răspuns:

Daca ai la televizor intrare DVI si placa ta video are iesire DVI (daca zici ca ai NVIDIA GEFORCE 8600GT. ar trebui sa aiba) atunci tot ce iti mai trebuie este un cablu cu care sa faci legatura happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si daca televizorul are intrare rca? s video rca merge?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu vreau sa aflu un raspuns

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti trebuie un cablu hdmi are la carefour e vreo 80 dde lei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa numit cablul pe care l-ai luat pentru pc si tv?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar wireless? exista posibilitatea?

| avramandrei_6094 a răspuns (pentru anonim_4396):

Prin wireless este posibil doar la iphone, ipod, ipad, mac pentru ca acestea au icould care permit transmiterea datelor pirn wireless

| Remusel a răspuns:

Frate nu atata chinuiala id descarci sopcast intri pe pagina asta! tvlive.ucoz.ro/com nu stiu exact si ai aici programe tv si poti vedea!