| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot scade voltageul de la cpu? Eu am un i7 cu 1.5-1.4 voltage si 90 grade temperatura, am bios din 2012 si nu am acces la cpu voltage chestii din astea.Astept raspunsurile voastre.

4 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Nu scazi temperatura asa in veci.
Imbunatateste racirea: ia-ti un cooler suplimentar.

| Ineys a răspuns:

90? Da ce faci pe el? Pasta e aplicata corect? Ai mai schimbat-o in ultima vreme?

| Catalinlupu23 a răspuns (pentru Ineys):

Da,dar asa sta in jocuri, din cate stiu daca scazi voltage ul iti scad si gradele mult.

| danbnz a răspuns (pentru Catalinlupu23):

Stii tu ceva dar nu stii bine.
Scade dar nu cu mult, plus ca daca scazi prea mult afectezi performanta si stabilitatea cpu.
Banuiam ca stai in jocuri de creste la 90 de grade, de aia ti-am si sugerat sa imbunatatesti racirea.