| tupuiointrebare a întrebat:

Cum pot scapa de reclamele DNSUnlocker? Am Google Chrome, am avut Mozilla Firefox si imi apareau si acolo.Am instalat AdBlock si AdBlock plus si degeaba.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa instalezi adwcleaner.Sa speram ca e un adware care l-ai instalat cu ce ai descarcat tu.

http://www.bleepingcomputer.com/download/adwcleaner/

Scanezi,dai sa stearga si apoi restartezi pc-ul.La restartare vei fi intampinat de un fisier log in care iti zice ce ti-a sters. Inchizi acel fisier de la x si intri in browser sa vezi daca iti mai apare chestia. Daca da, trebuie sa scanezi cu un antivirus.

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai dupa ce te-ai infectat...degeaba! Adblock-ul are alte scopuri, nu te scapa de malvertising!

| Florentina9210 a răspuns:

Eu folosesc AdBlock si merge perfect.