| AlexandruPorfir a întrebat:

Cum pot scapă de virusul ala de pe FB în care iti posteaza postari automat și pe poza scrie - ex: Nike sales discount 300€ to €20

7 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Incepi prin a schimba parola la Facebook si maillaughing

| Wr3nch a răspuns:

Daca primesti tag in postari de gen, dai report si le zici si la oameni sa si le schimbe.

| Catrice a răspuns:

Închizi contul'.

| CattanyMihai778 a răspuns:

Foloseste la browser: add-onul: adblock-ultimate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intri pe www.facebook.com/hacked si urmezi acei pasi. Pe telefon, trebuie sa dai resetare si sa stergi tot. (asa securitate joasa) Pe PC, dai un scan cu Windows Defender si scoti virusii (daca ai). Apoi pe Facebook dezactivezi platforma de aplicatii (dupa ce ai urmat pasii aceia) https://www.imore.com/how-to-revoke-facebook-app-permissions

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru CattanyMihai778):

Ala e slab, incearca uBlock Origin. Dar nu e el problema, l-am avut si eu doar ca nu zboara toate reclamele.

| cristimihailov a răspuns:

Il lasi. Se satura el de tine.