| Alberto_3830 a întrebat:

Cum pot schimba felul in care se scriu ghilimelele la tastatura?
Cand apas pe ' nu mi-o scrie din prima.
Tre sa apas de 2 ori si sa sterg una... daca apas odata si apoi apas o litera...iese ceva de genu á.
Aveti ideea cum se poate schimba?

Răspuns Câştigător
| CosteaVlad a răspuns:

Pune language bar-ul pe EN. După cum se pare, cred că îl ai pe FR, sau altceva.
Aaa, sau ai cumva Windows 7? Că din ăla şi eu la fel păţeam.
Ar putea fi o problemă cu procesorul de text, dar asta nu ar avea aceste efecte atunci când scrii pe TPU, sau altundeva.
O zi bună! happy

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pe tasta respectiva exista si ", doar ca trebuie sa apesi Shift si tasta respectiva. Succes si numai bine!

| losnariu95 a răspuns:

Jos pe Desktop ai TaskBar si in dreapta langa ceas ai limba! Trebuie sa schimbi limba pentru a schimba scrisul de la tastatura