| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot schimba mailul de administrator pe pc? Si poza? Nu am windowsul activat. O ruda de-a mea a utilizat laptopul meu si s-a pus ca fiind administrator happy...iar eu nu pot schimba acum nici mailul si nici poza de profil. Mentionez ca am windows 10

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poti intra in contul rudei?
Daca da, faci Log Out din contul lui, dupa care poti sterge contul lui din programul de mail.

Mai ai posibilitatea sa intrii in contul tau dintr-un browser.

Daca nimic nu functioneaza, atunci reinstalezi Windows-ul.

| PainTech a răspuns:

Exista alt cont de administrator pe laptop?

| Ellzzz a răspuns (pentru PainTech):

Da. Doua ale mele. Doar ca nu ma lasa...
Vreau sa ii sterg de tot mailul ca sa ramana ale mele dar nu ma lasa deloc, poza rudei, contul rudei, tot al rudei.

| PainTech a răspuns (pentru Ellzzz):

E obligatoriu sa existe un alt cont de administrator înafara de acela. Dacă ai cont standard nu o sa meargă.

https://m.youtube.com/watch?v=rlVOYvFUN1E
Faci pașii din videoclip pentru a șterge contul respectiv din PC.

Am testat acum și merge inclusiv pe ultima versiune de Windows, dacă întâmpini probleme reci.

| Ellzzz a răspuns (pentru PainTech):

Am putut pana la urma...i-am sters contul de mail desi toate aplicatiile mele, pozele si chestiile importante erau pe contul lui cum ar veni, desi erau ale mele