| MoMoScumpik a întrebat:

Cum pot scoate de pe telefon pe laptop fisierele? Am cardul ala mai mare, dar nu stiu cum sa le pun pe cele de pe telefon pe calculator. Putin ajutor?

5 răspunsuri:
| MoMoScumpik explică:

Din nou, linkul asta nu are legatura

| MoMoScumpik explică:

Deci,am adaptor(ala mare )si scrie micro sd.dar eu nu stiu cum sa scot de pe card pe calculator

| IFever a răspuns:

Ai mai multe optiuni.Cea mai simpla e sa inserezi cardul tau in slotul pentru card reader, laptopurile din 2006 incoace cam toate prezint aun astfel de port. de asemenea daca nu ai asa ceva mai bine iti cumperi un card-reader exter, costa intre 10-20 lei si te-ai scutit de probleme,de asemenea fi atenta la formatul cardului(mare sau mic) adica SanDisk sau micro sd, dupa care iti cumperi cel care ti se potriveste, ar trebui ca tipul care vinde astfel de dispozitive sau tipa, dupa caz sa iti dea voie sa probezi, sa vezi daca cardul are marimea potrivita si merge introdus in slot.Bafta! alex :d

| Aliiinna02 a răspuns:

Ff usor dk ai bluetooth! activezi si dupa descarci ca pe un tel pe altu

| vladut7373 a răspuns:

Poi mai intai iti trebuie un cablu de date ( il gasesti la germanosc sau la orice companie de telefoane mobile ) costa in jur de 50-60 de lei. Acesta are mai multe gaurele unde poti sa bagi tot felul de carduri de memorie tu iti bagi cardul de memorie in cablul de date apoi cablu il conectezi in USB la PC. Dai in comp. meu si o sa-ti apara un fel de discheta. dai pe ea si o sa iti apara toate pozele, inregistralile tale si tu le copiezi cpe deskop sau pe unde vr tu