| BuGz a întrebat:

Cum pot scoate parola din rar chiar daca nu ii stiu parola?

a venit cineva la mine( nu stiu cine )
si a pus pss si nu stiu s-o scot

7 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Nu poti dezarhiva winrar daca nu sti parola. Nu se poate decripta cu nici un soft.

| 3v1lM1nD a răspuns (pentru neluL):

Se poate mestere merge foarte greu, cateva sute - chiar mii pe secunda dar daca are mai mult de 8 caractere mai bine iti vezi de ale tale.
Se simplifica foarte rapid totul daca ai un fisier ce exista in arhiva si care nu este arhivat.
De exemplu a facut arhiva la folderul tau cu poze dar tu mai ai una din pozele din arhiva in alta parte. Atunci ar merge mai rapid. Pentru ca acum softul stie cum arata ceva din arhiva necriptat.

"Certain ZIP and ARJ archives can be unlocked and decrypted in just minutes, provided that you have at least one unprotected file from that archive at your discretion. It does not matter how long and complex the password is! If you have a file from the encrypted ZIP archive in your hands, the whole archive can be usually unlocked in minutes by applying the known-plaintext attack."

Spor!

| supermdmario a răspuns:

Incearca cu password depot profesional.este o aplicatie care, practic descopera toate parolele din computer, inclusiv pe cea de log-in la windows.se gaseste pe net.

| BuGz explică (pentru supermdmario):

Si l-am descarcat dar... cum il folosesc ca nu m-am prins

| BuGz explică (pentru BuGz):

Am inteels cum s-e incripteaza dar cum il dezcriptez?

da-mi add la mess problems_my

| Dismally a răspuns:

Nu se poate, sunt programe de spart parola la arhive, dar daca este o parola puternica poti sta si zile intregi pana o sparge happy

| Lucian887 a răspuns:

Recuperarea unei parole pentru un arhivă.rar poate fi dificilă, iar accesul neautorizat poate încălca termenii de serviciu sau reglementările legale. Dacă dețineți fișierul și ați uitat parola:

Verificați Documentația sau Sursa: Cautați parola în documentația fișierului sau pe site-ul sursă.

Contactați Sursa sau Uploader-ul: Dacă ați descărcat fișierul de la o sursă legitimă, contactați site-ul sau uploader-ul pentru asistență.

Utilizați Instrumente de Recuperare a Parolelor: Explorați instrumente terțe precum iMyFone Passper for RAR, dar succesul depinde de complexitatea parolei.