| Guitarlove a întrebat:

Cum pot scrie cu diacritice pe Messenger? Multumesc. kiss

Răspuns Câştigător
| Danut4 a răspuns:

Start-control panel, clock, language and region-apoi dai la change keyboard input si selectezi romania standard.
si apoi

apasă ctrl+alt+o literă.
dacă vrei să scrii:
ă=ctrl+alt+a
â=ctrl+alt+q
î=ctrl+alt+i
ţ=ctrl+alt+t
iar dacă vrei să scrii mare apeşi ctrl+alt+shift+o literă

ce crezi merit fundiŢă?

7 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

Start-control panel, clock, language and region-apoi dai la change keyboard input si selectezi romania standard.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Selectezi dicţionarul român când eşti pe messenger şi scrii.

| YLLL a răspuns:

Intra in Control Panel si de aici in Regional and language options, selecteaza "Romanian" iar la Location "Romania" apoi da click pe Aply.
sau http://www.tedmontgomery.com/tutorial/altchrc.html
Http://www.diacritice.ro/......windows_xp

| YESname a răspuns:

Pui in de aia albastra si dai pe mess ctrl + c

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

♥cf

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Start-control panel, clock, language and region-apoi dai la change keyboard input si selectezi romania standard.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine nu merge cu ctrl+alt+o litera si nici cu panel control. ce sa fac?