| ElectricDemon a întrebat:

Cum pot seta facebook-ul in asa fel incat doar prietenii din lista sa-mi poata trimite mesaj? sa nu apara butonul de "trimite un mesaj" celor ce nu ma au la prieteni.

4 răspunsuri:
| LineGuide a răspuns:

In dreapta sus, langa butonul "sagetica in jos", exista un buton Privacy Shortcut, iar a patra posibilitate este "Who can contact me?" sau "Cine ma poate contacta?". Selectezi acolo, si selectezi Strict filtering.
Mult noroc!

| ElectricDemon explică (pentru LineGuide):

Am facut asta, si apoi am intrat de pe alt cont unde nu ma aveam la prieteni, si tot puteam sa dau mesaj -_-

| LineGuide a răspuns (pentru ElectricDemon):

Poti, dar nu le vei vedea, din cate stiu eu, se vor mentiona in alta parte, si vei stii ca sunt de la cineva pe care nu-l ai in lista.

| KRLL a răspuns:

Vezi ca intre notificari si sageata aia de unde te deconectezi mai e ceva, dai click pe ea si vezi ca zice acolo cine poate sa-mi vada lucrurile si setezi acolo ce vrei. Funda?