| bogdanelpop a întrebat:

Cum pot sterge definitiv un cont de FaceBook?

Răspuns Câştigător
| PopAdrian a răspuns:

1. Te loghezi în contul Facebook ( dacă nu ai cont dar vrei neapărat să-l ştergi, e necesar să-ţi faci unul)
2. Apeşi linkul https://www.facebook.com/help/contact.php?show_form=delete_account
3. Apeşi Delete my account

De data aceasta ştergerea este definitivă, pierzandu-s toate pozele, statusurile, eventurile, paginile şi orice ai mai fi creat.

Te poţi răzgândi în 14 zile, totul revenind la normal printr-o simplă logare. Dacă în 14 zile nu accesezi contul, acesta va fi şters defintiv, neputând recupera datele. Poţi face un backup în cazul în care ai date utile.