| OlaFirfirikCurajosul a întrebat:

Cum pot valorifca un cod paysafecard din alta tara (Germania)? Am incercat sa pun codul dar imi zice ca este din alta regiune

Răspuns Câştigător
| Nemeessis a răspuns:

Paysafe-urile nu merg utilizate in alta tara.
Daca de exemplu tu il cumperi din Romania, doar in Romania il poti utiliza.
Daca il cumperi din Germania, asa cum e in cazul tau, doar in Germania il vei putea utiliza.
Singura ta varianta este de a-ti deschide un cont skrill sa-ti transferi paysafe-ul acolo si sa-l utilizezi altfel (gen bancar).
In cazul in care vrei sa il transferi bancar, se va aplica o taxa.

3 răspunsuri:
| GabiViorelRoua a răspuns:

Salut, am cont paysafe din Romania si sunt in Germania si am cumparat paysafe si introduc codul si nu merge cum as putea sa fac sa mearga?

| Neamtu123 a răspuns:

Nu pot sa îmi încarc paysafe din Germania pe jocul din Romania