| Arhix a întrebat:

Cum pot vedea ce placute de RAM am in PC?

Răspuns Câştigător
| LTAA a răspuns:

Poti folosi CPU-Z, o aplicatie cu care poti vedea mai exact si modelul de procesor, de placa de baza si ram si placa video

4 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

Desfaci pc-ul

| xByte a răspuns:

Apropo, vezi ca in cpu-z daca vrei sa vezi frecventa memorie ram, o sa iti apara la DRAM Frequency, iar numarul de acolo trebuie sa il inmultesti cu doi, ca sa aflii frecventa reala. De exemplu daca iti arata 800, 800x2 = 1600mhz, ceea ce inseamna ca frecventa memoriei tale ram este de 1600mhz.

| Arhix explică (pentru xByte):

Multumesc!

| xByte a răspuns (pentru Arhix):

N-ai pentru ce happy