| Amaria a întrebat:

Cum pot verifica daca cartela mea de telefon are probleme sau nu cu semnalul? Uneori sotul spune ca ma suna, insa telefonul nu suna sub nici o forma. Nu imi dau seama daca e o problema de la telefon sau de la retea. Totusi, inainte aveam alt telefon si totul parea in regula, in aceeasi pozitie, aceeasi casa. Nu stiu cum sa testez, incat sa imi dau seama de unde e problema.

1 răspuns:
| Intruder19 a răspuns:

Cel mai simplu este sa te duci la operator sa iti schimbe cartela cu alta, sunt sanse sa se fi demagnetizat. Prima schimbare este gratuita si nu trebuie sa iti mai faci griji daca problema este cartela SIM.