| AvalohAlyn a întrebat:

Cum poti,la o tableta Android,sa asculti muzica in Youtube, in timp ce faci si altceva pe tableta adica in timp ce esti si pe alta pagina in afara de cea deschisa in Youtube? Am vazut ca nu merge ca la calculator, sa asculti intr-o pagina si sa umbli si prin altw pagini, la Android trebuie sa ai deschisa numai pe cea din Youtube si sa stai pe ea ca sa asculti muzica.Am auzit ca exista aplicatii pentru problema asta, imi puteti spune ce aplicatii exista? Un nume, ceva.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Poti folosi multi-window de pe Android Nougat in care iti permite sa deschizi 2 ferestre simultan.Mai multe: https://goo.gl/fLCCh6

2.Folosesti Mozilla Firefox, canta Youtube-ul orice ai face, nu stiu daca te lasa si cand folosesti alte file, dar ar trebui, daca nu flosesti alt browser in acelasi timp.

3. Daca te pricepi si ai root pe telefon, poti descarca XPOSED Framework, sincer il iubesc.Are anumite module printre care si cel ca Youtube sa canta in background.

4.Lucky Patcher, nu prea ma pricep, poti cauta pe net.

5. Poti descarca anumite aplicatii, care iti vor tine Youtube-ul deschis si video-ul intr-o ferestra micuta pe care o poti muta unde vrei. Exemplu este : https://goo.gl/GqiOpx

Apropo,iti recomand Dolby Atmos.cel putin mie mi se aude telefonul de 2 ori mai tare.
Cam astea ar fi metodele pe care le stiu si care cred ca merg si exista. happy Bafta.

2 răspunsuri:
| mariusmac85 a răspuns:

Hristos A Înviat!
Eu n-am auzit de aplicații,însă dacă auzi,atunci să-mi spui și mie.
Singura posibilitate,este să sugerăm mai mulți la compania Google ca să implementeze acest lucru,să poți asculta muzică în fundal și nu neapărat muzică,orice nu necesită văz,decât audio.
Ar fi foarte bine să se poată așa ceva,deși cred că problema este de RAM,de potențialul device-ului, cred..., deoarece nu putem compara potențialul unui pc/laptop cu a unui smartphone/tabletă/phonetab etc
Dacă auzi de vreo aplicație, anunță-mă și pe mine, te rog frumos
O zi binecuvântată să ai
Marius

| anonim_4396 a răspuns (pentru mariusmac85):

Gresit rau, lasa-te de dat informatii proaste.