| SkyWaves a întrebat:

Cum poti sa instalezi Windows 10 unui PC fara sistem de operare si fara a folosi un stick sau DVD?

7 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Întrebare fără suficiente detalii pentru un răspuns concret.
Ai un port USB liber?
Ai un mediu de instalare al S. O?
Ai posibilitatea să-l descarci? Etc...

| PainTech a răspuns (pentru mihai69):

Se pare ca omul nu are nimic si nici nu vrea sa aiba nimic. Vrea sa apara Windows-ul asa, prin minune...

| doctorandus a răspuns:

PXE boot (bootare de pe retea).

| anonim_4396 a răspuns (pentru doctorandus):

Dar trebuie sa stie sa-l deschida laughing Cu asa intrebare, slabe sanse sa stie sa opreasca Windows-ul dupa ce reuseste sa-l porneasca laughing

| NLS a răspuns:

Sau, varianta a 4:
Mergi cu HDD ul la un prieten/vecin. Îl conectezi la calculatorul lui, și creezi o noua partiție de 8-10 GB, pe care copiezi CONȚINUTUL arhivei ISO de pe pagina oficiala.

| PainTech a răspuns:

Prin rețea, dacă PC-ul suportă.
Desigur, pentru asta ai nevoie de un server local cu imagini ale sistemelor de operare, dar ținând cont că nu ai un stick sau dvd mă îndoiesc că ai așa ceva pe acasă happy

Întrebarea ta e de genul "Cum ajung pe lună fără rachetă?". De ce nu împrumuți "o rachetă" de la un prieten?

| DoctorWh0 a răspuns:

Nu poti.
Ai nevoie de ceva pe care sa pui imaginea cu Windows 10. Singur asa nu apare.
Poti sa te duci la un service si ei iti vor cere ceva bani pentru asa ceva, ori poti sa te duci la o ruda sau la un prieten si sa iti instaleze ei.
Alftel nu merge.