| anonim_4396 a întrebat:

Cum poti sa treci peste parola de windows 7?
Stiu ca cineva a reusit, dar nu stiu cum, ceva cu modificat fisiere prin DOS.

Răspuns Câştigător
| Brizbriz a răspuns:

E o procedura de hack, dar e complicata, consta in boot-area kit-ului de windows si apoi suprascrierea unui program care poate fi accesat din lock screen si care iti da un command prompt ca admin in care poti sa dai comenzi de linie de comanda (de unde credeai tu ca e dos)
totusi nu e simplu, si mai ai si bete in roate, ultima oara cand am incercat nu m-a lasat sa il redenumesc pentru ca nu aveam drepturi cand eram in kit-ul ala de windows

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Sau butezi cu un CD cu live Linux și ai acces la toate fișierele de pe disc(uri).

| Wr3nch a răspuns:

Cu reinstalare de Windows.

| anonim_4396 explică (pentru Wr3nch):

Evident, dara reinstalare de windows. Asta stie oricine

| 4ndr33y a răspuns:

Se poate face ultra usor. Trebuie mai intai sa ii provoci un booting fail.
Cand se incarca windowsul sa ii dai reset, pana cand te duce la boot troubleshooter.
Acolo deschizi command prompt si bagi 2 comenzi si adios parola.

https://www.youtube.com/watch?v=NyPzUByMvA4