| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a întrebat:

Cum pun copyright la o poza?

Face un prieten o aplicatie iar eu am facut "sigla" aplicatiei. Ca sa nu o ia nimeni, cum pun copyright la ea?

1 răspuns:
| StefanKogut a răspuns:

Daca vrei sa o protejezi impotriva copy/paste nu poti. Regula este ca orice dezvolatator de software sa acorde credit tuturor celor care au cotribuit la realizarea sa. De regula asta se publica in sectiunea About unde prietenul tau scrie ce anume ai facut ca acel aspect iti apartine si daca nu ai luat bani pe ea, de regula iti pune si datele de contact profesional pentru ca altii carora le place ce ai facut sa te contacteze pentru joburi viitoare, poate pe bani de data asta.