| swordman a întrebat:

Cum pun muzica pe fundal la o prezentare PowerPoint?
Logic FUNDA!

2 răspunsuri:
| pLeX a răspuns:

Pentru a introduce o melodie in prezentarea PowerPoint, trebuie sa faceti urmatoarele lucruri:

In primul rand va duceti pe prima foaie a prezentarii, si mergem in meniul " Insert " si vom apasa un simplu click pe butonul " Sound ", i-ar apoi selectati fundalul musical dorit si apasati pe butonul " Insert ".

Dupa aceea o sa va apara o fereastra unde v-a trebui sa selectati optiunea " Automatically ".

Apoi intrati in meniul de animatie particulara " Insert custom animation ", dupa aceea apasati click dreapta pe melodia din lista, dupa aceea apasati un simplu click pe " Effect Options ", dupa care in optiunea " Efect ", sub optiunea " Stop Playing " bifati a 3-a optiune unde pune-ti cate foi are prezentarea dumneavoastra.