| maria1971 a întrebat:

Cum reorientam un clip video care se vede cu susul in jos? Fiind plecata in vacanta, am facut filmari cu telefonul. Le-am descarcat pe laptop: se vad normal, apoi le-am salvat pe un card pentru a le vedea pe tv. Pana aici, toate bune! "Surpriza" mare acum vine: pe tv le vad intoarse. De ce? Ma puteti ajuta?

4 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

In VLC exista o optiune de rotire a imaginii. Le salvezi asa pe cardul pentru TV. Nu am experienta cu tv-ul si nu stiu sa-ti spun mai mult.

| maria1971 explică (pentru Iote):

Multumesc, dar nu merge.

| maria1971 explică (pentru Iote):

Multumesc, dar nu merge. Am gasit pe net un convertor, dar imi ramane logoul lor pe film. Am sa mai caut...

| Iote a răspuns (pentru maria1971):

Imi pare rau ca nu merge.
Logo ramane la varianta gratuita, ca sa te oblige sa cumperi programul. Am patit si eu cu niste programe de creare panorame 360 grade.