| ZambetulNebuniei a întrebat:

Cum resetez o UTOK 900 D? Am umblat la luminozitate si nu se mai aprinde. Mentioneaza ca am decuplat bateria, am oprito si când încerc sa o pornesc dupa ce apas câteva secunde butonul de pornire apare imaginea aia cu "Dual Core" pentru jumătate de secunda dupa care se stinge.

Un prieten m-a rugat sa postez.

6 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Vad ca nu raspunzi la nici o intrebare it.

| RaduTN a răspuns:

Da-i un hard reset!

| Dzeko7 a răspuns:

Http://m.youtube.com/watch?v=UXu7ar6vNzM& itct=CDgQpDAYAiITCOOQu8SQoMICFUoNwwodTV4Ao1ITcmVzZXRhcmUgVVRPSyA5MDAgRA%3D%3D& client=mv-google& hl=en& gl=RO

| LoveIsLove4Ever a răspuns:

Dzerko7. Problema este ca 900D nu are modul de recovery si ultima oara o anumita combinatie de butoane a resetato direct. Acum combinatia respectiva nu functioneaza. Am desfacuto si am apăsat butonul de reset (dupa ce am desfacut-o) pentru un minut am tinut apăsat continuu si apoi am combinat cu butonul de pornire. In ambele cazuri nu a avuti nici o rescrie. In combinatiile cu butoanele de volum so back cu butonul de on a avut aceiasi reacție. A apărut pentru o fractiune de secunda a apărut imaginea aia cu dual core. Daca era ecranul se auzea sunetul de pornire dar nu s-a auzit.

| Strepix a răspuns:

Degeaba resetezi telefonul.Ecranul s-a dus.Du-te undeva unde se repara telefoanele.

| Strepix a răspuns:

Am vrut sa spun tableta, ma scuzi.