| AlmaaEliza a întrebat:

Cum restaorez un iphone 4 aflat in "mod recuperare"?
Telefonul este blocat cu logo-ul Apple pe ecran. A ramas blocat deoarece isi facea un update, nu mi-am dat seama si l-am inchis de la butonul power, din anumite motive. Am incercat mai apoi sa tin apasate simultan butonul home si power, apoli power si volum +, dar tot nu isi revine la meniul principal.
Am incercat si cu iTunes, dar pe cand restaorarea sa fie facuta imi da eroare. si eroarea cred ca e din cauza ca iTunes ma anunta inainte sa incep restaorarea ca telefonul e in mod recuperare, nu stiu. e posibil sa nu fie compatibil cu Pc-ul desii ma indoiesc.
Am windows sapte si descarcata ultima versiune de iTunes. ce ar trebui sa fac ca sa reusesc restaorarea telefonului?

2 răspunsuri:
| TheMiningSheep a răspuns:

Lockscreen hold + home button hold + volume up peste 3 secunde si ti asa

| PattonKizzire a răspuns:

Solutie:
1. Tineti apasat pe butonul Power si inchideti dispozitivul.
2. Deschideti iTunes pe calculator si conectati-va la telefon.
3. Tineti apasat pe butonul Sleep/Wake si pe cel Home pentru zece secunde, iar apoi eliberati butonul Sleep/Wake.
4. Continuati sa tineti mana pe Home pana veti vedea o atentionare pe iTunes ce suna in felul urmator "iTunes has detected an iPhone recovery mode. You must restore this iPhone before it can be used with iTunes.’.
5. Ecranul telefonului ar trebui sa afiseze culoarea alba. Daca vedeti un logo sau un mesaj pe ea atunci nu este in modul DFU (Device Firmware Upgrade).
6. Alegeti dispozitivul in coloana din stanga din contul iTunes si selectati Summary, iar apoi Restore.
7. Poate va trebui sa reinstalati actualizarea iOS din nou.