| adryan_4792 a întrebat:

Cum restartez cartusul la imprimanta Canon mp250?

6 răspunsuri:
| AstonMartin a răspuns:

Ce te face sa restartezi cartusul, eu am mp490, poate te ajut. Da niste detalii.

| adryan_4792 explică (pentru AstonMartin):

Pai am reincarcat cartusul negru si imprimanta imi arata ca e gol

| AstonMartin a răspuns:

Sunt mai multe metode, una ar fi:
Metoda A: (urmezi toti pasii)
1. inchizi imprimanta
2. Tii apasat butonul de stop/reset (ala rosu)
3. In timp ce tii apasat butonul de reset il apesi pe cel de power si il tii apasat
4. Acum, tinand apasate cele 2 butoane, il eliberezi pe cel de stop/reset si il apesi de doua ori (il tii pe cel de power apasat in continuare)
5. eliberezi butonul power si astepti 20-30 de secunde pana apare un 0 (zero) pe ecranul cu led
6. dupa ce a aparut 0 pe ecran apesi butonul de stop/reset de 4 ori
7. apesi butonul de power de doua ori
8. astepti vreo 5-6 secunde si inchizi imprimanta apasand butonul de power.
9. cand deschizi imprimanta ar trebui sa mearga.

Metoda B:
-mptool.exe

Metoda C:
- apasat OK si STOP in acelasi timp, pana apare Processing It's printing now!

Sa-mi zici cu care a mers.

| adryan_4792 explică (pentru AstonMartin):

Pai cu prima a mers sa o restaerez dar cartusul tot gol mi-l arata.

| AstonMartin a răspuns (pentru adryan_4792):

Scoate-l afara si baga-l inapoi, cand e imprimanta pornita.

Eu inainte am avut o imprimanta Canon, care cand scoteam carusul si-l bagam la loc, ma intreba daca l-am umplut, asta noua multifunctionala mp490 e mai complicata.