| QiCKaaTc a întrebat:

Cum restartez/reinstalez windows 7?

Cum instalez alt windows? Dati-mi va rog pe pasi!

DAU FUNDA + VOT

Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

Foarte simplu, daca stii putina engleza, te descurci! La windows 7 ai si optiunea de restore, asta daca vrei ca systemul sa revina la o data anterioara. Faci rost de un dvd bootabil cu windows 7 iar dupa restart apesi ori ce tasta cand iti apare peres any key.Selectezi limba si apoi dai next si instal now.La instalare ai 2 optiuni:upgrade si custom, iti recomand a doua varianta. Dupa ce iti apar partitiile, selectezi c-ul, dai advanced si format.In ultima parte completezi numele, timpul de retea si selectezi daca vrei ca windows-ul sa fie actualizat automat cu cele mai recente update-uri! P.s daca nu iti booteza dvd-ul, intri bios si selectezi la third boot device cd/dvd! Bafta si spor la treaba.

| QiCKaaTc explică (pentru ROB3RT89):

Si unde gasesc optiunea "restore" Si mai explica-mi odata la P.S pls happy

| ROB3RT89 a răspuns (pentru QiCKaaTc):

Dai clik dreapta pe computer/system protection/ si ai acolo optiunea system restore! Unele pc-uri nu sunt setate din bios sa booteze automat, va trebui sa setezi tu! In bios intri de pe tasta "delete" sau "f2" depinde placa ta de baza.Aici trebuie doar sa setezi cd/dvd la categoria third boot device, asta daca nu e deja setat.In caz de dai ceva gresit, dai load optimized default pentru a reveni la setarile din fabrica si f12 pentru a salva.

3 răspunsuri:
| QiCKaaTc explică:

Eu vreau sa-l restartez sau sa-l reinstalez.