| Monst a întrebat:

Cum rezolv am dat restart la pc fiindcă am dat remove la viruși am facut pana la un pas după ce am dat restart imi zicea repair pc.Acum imi zice Attempting repairs ce mai fac in continuare ca sa intre in Windows?

Răspuns Câştigător
| Monst explică:

Presupun ca nu ai un dvd cu windows ce ai pe laptop/pc
in lipsa acestuia poti sa il stingi, apoi cand il aprinzi intri in BIOS.
faci acesti pasi:

Step 1: Boot into BIOS on your computer

Step 2: Go into your boot priority list

Step 3: If you see "Windows Boot Manager" as number 1 in your priority, change it so that your hard drive is number 1.

Step 4: Save and exit BIOS

Step 5: Reboot
stii engleza? sau iti scriu in romaneste?
incearca deoarece fara un dvd sau stick cu windows 8 nu stiu cum o sa il startezi.

10 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Ce sistem de operare folosesti?
ai dat remove... ce program folosesti de ti-a gasit acei virusi?
presupun ca remove ai dat cu acelasi program.
ai dus la capat acel "remove" sau ai restartat pc in timp ce elimina presupusii virusi?

| Monst explică (pentru gelu1970):

Am Windows 8 si am dat restart la pc fiindcă imi cerea in timp ce elimina acei viruși

| gelu1970 a răspuns (pentru Monst):

Cu ce program ai detectat virusii si ai inceput sa ii elimini?

| Monst explică (pentru gelu1970):

Am antivirus Avast

| gelu1970 a răspuns (pentru Monst):

Ca un sfat gratis: schimba de antivirus.
referitor la windows 8, si acum e blocat la " Attempting repairs"?

| Monst explică (pentru gelu1970):

Da a stat blocat in jur de vreo 20 de minute in Attempting repairs si pe urma a revenit iar la remove automatic repair

| Monst explică (pentru Monst):

Stiu engleza dar nu am dvd sau stick cu Windows 8

| gelu1970 a răspuns (pentru Monst):

Tocmai de aceea am scris acea solutie. pentru ca nu ai nevoie de dvd sau stick.

| Monst explică (pentru gelu1970):

Am reușit sa il pornesc

| gelu1970 a răspuns (pentru Monst):

Ma bucur.
scapa de avast in ideea ca folosesti avast free si alege alt program antivirus free.
iti recomand bitdefender free sau kaspersky free. sunt doua optiuni bune.
bafta.

| Monst explică (pentru Monst):

Presupun ca nu ai un dvd cu windows ce ai pe laptop/pc
in lipsa acestuia poti sa il stingi, apoi cand il aprinzi intri in BIOS.
faci acesti pasi:

Step 1: Boot into BIOS on your computer

Step 2: Go into your boot priority list

Step 3: If you see "Windows Boot Manager" as number 1 in your priority, change it so that your hard drive is number 1.

Step 4: Save and exit BIOS

Step 5: Reboot
stii engleza? sau iti scriu in romaneste?
incearca deoarece fara un dvd sau stick cu windows 8 nu stiu cum o sa il startezi.