| AnneK a întrebat:

Cum rotesc un video la 90 de grade?

Răspuns Câştigător
| Cocolicu a răspuns:

S-ar putea cu Movie Maker sa se roteasca video-urile, sigur se poate, undeva de la efecte (Edit Movie-View video effects-si acolo ar trebui sa fie efectul asta rotate). Daca nu iti convine cum salveaza movie maker, vezi ca se poate face in format HD chiar si in YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=AKRvyCsPLt8), apoi il poti baga in alte programe. Eu folosesc ciberlink power director 7:)e foarte ok:)

3 răspunsuri:
| AnneK explică:

Am descoperit cum: tragi videoclipul care vrei in Windows Movie Maker si apoi il pui in bara de jos (tot la wmm), dai click dreapta pe el, dai la effects si dai in jos pana apare "rotate to 90, 160 sau 270 grade". Apoi dai "save movie" si gata happy

Alte răspunsuri
| Mra_ChRis_1990 a răspuns:

Cu xilisoft se face cel mai usor! La efecte se selecteaza flip orizontal si flip vertical ca sa fie imaginea exact cum trebuie, convertesti in ce format vrei apoi si gata!