| jokerradu a întrebat:

Cum sa actualizez avira antivirus, daca nu am o conexiune la internet?

Răspuns Câştigător
| tudorlascu a răspuns:

Practic, nu ai cum sa actualizezi un antivirus fara conexiune la internet. Bazele de date despre virusi dunt descarcate de pe serverele de update ale avira atunci cand il updatezi.

O solutie ar fi descarcarea unui patch de update dinainte (cand ai conexiune la internet), iar cand nu mai ai sa rulezi/copiezi patch-ul si sa updatezi Avira.

Cel mai nou patch este gasit la :http://www.softpedia.com/......date.shtml

3 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Fara o conexiune la internet, nu ai cum!

| jokerradu explică (pentru ROB3RT89):

Ok,dar daca copiez folderul antivirusului actualizat din programs files si il duc in programs files la calculatorul fara conexiune la net e ok?

| ROB3RT89 a răspuns (pentru jokerradu):

Antivirusul necesita actualizare zilnic, nu rezolvi nimic asa!