| WalterWhite a întrebat:

Cum sa aflu cine ma suna cu numar ascuns? Sunt pe Orange abonament, daca ma duc la Orange imi vor da numarul sau factura desfasurata pe care sa apara numarul?

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Uite ce spune pe site-ul lor, citez:

Factura detaliata cuprinde doar informatii cu privire la apelurile si mesajele scrise efectuate, nu si cele primite.

In plus, numerele care te apeleaza cu restrictie de identitate nu pot fi identificate in reteaua noastra.

Sursa:

https://www.orange.ro/....../iq/339382

Dar daca ai probleme intemeiate(amenintari) poti apela le politie pentru a pune sub urmarire telefonul tau sau pentru a afla cine te-a sunat.D.p.d.v. legal doar ei sunt indreptatiti pentru acest lucru.Succes :-bd

6 răspunsuri:
| Jameson a răspuns:

Buna. Pentru a afla cine te suna cu numar ascuns trebuie sa mergi la politie si politia trimite cerere catre Orange, tu trebuie sa stii toate detaliile apelului ora, data. Daca nu e ceva serios nu are rost sa mergi la politie, doar daca esti amenintat sau pus in pericol.

| al3xander a răspuns:

Daca te duci la Orange nu cred ca or sa te ajute cu vreo ceva, daca e ceva grav (te ameninta de exemplu) poti sa te duci la politie ca sa ceri si ei vor prelua numarul de la Orange insa nu-ti fa multe sperante si de la politie.

| RebecCa11 a răspuns:

E simplu te duci la Orange, spui ca vrei sa afli acel numar, iar ei sunt ogligatii sa iti spuna numarul si astfel vei afla :d laughing kiss

| suntserios a răspuns (pentru RebecCa11):

Nu sunt deloc obligati sa iti spuna cine te suna cu numar ascuns decat daca vii cu un ordin judecatoresc dupa ce ai facut vreo reclamatie la politie

| Miron_Stelian_1985 a răspuns:

Daca ai abonament poti cere desfasuratorul

| Szentgyorgyi_Radu_1987 a răspuns:

Cum trebuie sa procedez sa aflu cine ma suna cu numar privat