| Satisfaction a întrebat:

Cum sa am internet pe telefon? Chiar mai inainte mi-am activat o cartela frog si mi-am activat o extraoptiune cu internet. Problema este ca trebuie sa-mi activez serviciul Web'n'walk si am trimis sms unde trebuie si imi zice ca " serviciul web'n'walk nu poate fi configurat automat pe telefonul tau. detalii pe www.cosmote.ro sau Serviciul Relatii Clienti". Am intrat pe www.cosmote.ro si am dat la web'n'walk si am citit ca trebuie sa descarc ceva Opera Mini Web'n'walk. Am gasit ceva tot pe site-ul ala sa selectez marca telefonului si apoi modelul ca sa-mi spuna setarile... am dat marca "Nokia" apoi la model nu este "Nokia 500" deloc. Atunci eu cum aflu setarile daca acolo nu este "Nokia 500"? Ma puteti ajuta? Sa-mi spneti ceva setari sau ceva de genu? Va rog!

2 răspunsuri:
| Alien a răspuns:

Se poate conecta la internet doar prin GPRS care are o viteza de 12 Kb/s la cosmote.
Setarile sunt acelasi pentru toate tel difera doar modul in care sunt insertate vezi la alte tel asemanatoare si copieaza si tu adresele proxi si ce mai e pe acolo DNS si alte chestii, desi ma indoiesc ca vei gasi asemanator pentru ca al tau are sistem de operare Symbian Anna unic. kiss

Ps: Mai butoneaza meniul poate dai peste o aplicatie de setari automate.
UPS nu are butoane (Stiam).

| Maarriaaa a răspuns:

Daca nu este Nokia 500 inseamna ca telefonul tau nu este compatibil. Nu poti sa iti bagi internethappy